Remis z Tucholanką. (Skrót meczu)

MOKS Piaski Bydgoszcz zremisował z Tucholanka Tuchola 2:2 w 15 kolejce bydgoskiej A klasy.

Mecz rozpoczął się od nieśmiałych ataków obu zespołów. MOKS nieco wycofany czekał na pierwsze ataki przyjezdnych. Mimo paru groźnych sytuacji, golkiperzy obu drużyn wychodzili wychodzili z nich obronną ręką. Pierwsza bramka padła w 15 minucie spotkania, Piaski wznowiły grę z piątego metra, Radek Kliszewski przedłużył głową, a Smerliński wygrał pojedynek szybkościowy z obrońcą gości i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Tucholanka nieco podrażniona ruszyła do ataków co zostało już 10 minut później zwieńczone bramką wyrównującą. Faul w środku pola, szybko rozegrany rzut wolny, który zaskoczył bydgoszczan i Selka nie daje szans Bonalskiemu. Druga odsłona wyglądała podobnie do pierwszej, większość gry działa się w środkowej strefie boiska i raz po raz jedna z drużyn próbowała zaskoczyć rywala. Pierwsi zrobili to goście. Strzał z dystansu broni Bonalski, dobija Selka i znów świetnie golkiper Piasków  jednak przy trzeciej próbie już piłka wpada do siatki i Piaski musiały gonić wynik spotkania. Po tej bramce rozzłoszczeni gospodarze rozpoczęli atak na bramkę rywala. Brakowało chłodnej głowy i dokładności w decydujących momentach akcji ofensywnych. W 73 minucie spotkania Piaski mają rzut wolny w okolicach 40 metra, Kliszewski dorzuca na długi słupek, tam najlepiej odnalazł się Marek, który głową doprowadza do wyrównania. Ostatni kwadrans gry to ciągłe ataki zarówno jednej jak i drugiej strony. Zawodnicy z Tucholi spotkanie kończyli w "10", drugą żółtą kartkę obejrzał kapitan przyjezdnych, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Lewandowskiego. Piaski poczuły, że jeszcze mogą ten mecz wygrać i nie przestawały atakować. W 90 minucie Walczak rzucił piłkę do Damiana Lewandowskiego, który wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, którego widział tylko on, goście jeszcze wyprowadzili bardzo groźną kontrę ale Bonalski wygrał pojedynek sam na sam i sędzia zakończył spotkanie.

MOKS Piaski Bydgoszcz - Tucholanka Tuchola 2:2 (1:1)
skład: Bonalski - A. Lewandowski, Nalazek, Śmietanowski, Marek - Trepkowski, Juszkiewicz - Jułga, D. Lewandowski, Smerliński - Kliszewski
bramki: Smerliński, Marek - Selka x2